cof

Darmowe najbardziej wydajne źródło ciepła na kilka pokoleń umieszczone w gruncie, Ziemia to niewyczerpalne źródło czystej  energii. Aby ją wykorzystać należy wykonać tzw. „dolne źródło” dla pompy ciepła o odpowiedniej długość odwiertów pionowych.

Odwierty można wykonać praktycznie w każdym miejscu – zajmują mało miejsca na działce i są najtańszym źródłem energii – trzeba podkreślić iż temperatury  zewnętrze nie mają  żadnego wpływu na energię pozyskiwaną z ziemi która jest stała ok.4 stopni.

Profesjonalną wiertnicą w pierwszym etapie wykonujemy pionowe odwierty ,w drugim wkładamy sondy do 100m głębokości ,w trzecim wypełniamy staranie odwiert urobkiem lub drobnym kamyczkiem lub specjalnym wypełniaczem(dodatkowy koszt) Dzięki temu parametry dolnego źródła są wysokie, co bezpośrednio przekłada się  na wysoką sprawność instalacji grzewczej.

W naszych odwiertach stosujemy rury PE40 wysokiej jakości o grubości ścianki 3mm dajemy gwarancji na 60lat. Sondy przez nas montowane, są  sprawdzane pod względem szczelności – oprócz kontroli producenta testujemy je bezpośrednio przed montażem, jak również po wykonaniu montażu w odwiercie.

Samojezdne podwozie gąsienicowe oraz stosunkowo niewielkie gabaryty wiertnicy zapewniają możliwość dojazdu praktyczne w każde miejsce i możliwość wykonania odwiertów nawet przy małej powierzchni działki.(wjazd min szer.2,6m , praca min. szer.3,5m )

Oprócz odwiertów do pomp ciepła wykonujemy również studnie głębinowe.

Odwierty przez nasz wykonane w profesjonalny, rzetelny i zgodny ze sztuką inżynierską sposób, zapewnią Państwu spokój na długie lata.