WENTYLACJA REKUPERACJA | SYSTEM DYSTRYBUCJI POWIETRZA | OKAP KUCHENNY

Budujesz lub remontujesz budynek warto  zadbać o stały dopływ świeżego powietrza. Zapewni ono zdrowy klimat i wysoki komfort w pomieszczeniach, w których pracujesz, bawisz się, odpoczywasz i śpisz. Sprawna wentylacja jest jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na twoje zdrowie, samopoczucie, efektywną pracę , odpoczynek i sen.

Człowiek aż 90% czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, z czego aż 65 % w domu. Przez całe życie nieprzerwalnie oddycha, ok.16 oddechów na minutę, 2 160 na dobę oraz ok. 800 tysięcy razy w roku. Płuca dostarczają tlen do naszej krwi i usuwają dwutlenek węgla (gaz szkodliwy). W zamkniętych pomieszczeniach bez wentylacji jesteśmy narażeni często na ból głowy, pieczenie oczu, złe samopoczucie, dużą wilgoć, zarodniki pleśni,  kurz, opary kuchenne i chemiczne.                                                                         

Doskonałym rozwiązaniem na skuteczną i energooszczędną wentylację jest wentylacja  z rekuperacją czyli wbudowanym wymiennikiem,  który bez użycia energii elektrycznej i cieplnej, ogrzewa powietrze nawiewane energią odzyskaną z powietrza wywiewanego. Rekuperatory z rozbudowaną  automatyką podłączone do czujników wilgoci, dwutlenku węgla  potrafią działać jeszcze lepiej i precyzyjniej. System rekuperacji również sprawdza się latem przy pracującej klimatyzacji, potrafi nawiewać chłodne powietrze odzyskując chłód.  

Warto  nadmienić, iż  rekuperatory  posiadają dobry system filtracji , który doskonale chroni  przed  pyłkami roślin, kurzem i owadami.  W tym pierwszym przypadku doskonale docenią zalety filtracji osoby alergiczne, które dotkliwie cierpią w okresie pylenia roślin czy nasilonego  kurzenia w wyniku sprzątania, odkurzania. Ucieszą się również  dzieci i rodzice  kiedy ominą je bolesne  ukąszenia owadów.  Rekuperatory  pracują  w sposób  ciągły, wentylują nasz dom dlatego otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń jest zbędne.

Wentylacja grawitacyjna, jest najpopularniejsza, ale mało  skuteczna. Działa lepiej lub gorzej w zależności od warunków pogodowych. Ogólnie latem mało wydajnie z powodu małej różnicy temperatur a zimą lepiej,  ale należy podkreślić, iż nasze drogie ogrzewanie opuszcza nasz dom wychodząc bezpowrotnie na zewnątrz. Dlatego w okresie zimowym można często spotkać zaklejone kratki wentylacyjne.   

HOME | OGRZEWANIE | KLIMATYZACJA | WODA | SERWIS | KONTAKT | GALERIA
Nasi partnerzy: